رنسانس
اگر به خانه من آمدی برای من ای مهربان چراغ بیاور و یک دریچه که از آن به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم
نویسنده: مشاور - ۱۳۸٩/٦/٢

1. کنجکاوی را دنبال کنید

"من هیچ استعداد خاصی ندارم. فقط عاشق کنجکاوی هستم"
چگونه کنجکاوی خودتان را تحریک می کنید؟
من کنجکاو هستم، مثلا برای پیدا کردن علت اینکه چگونه یک شخص موفق است و شخص دیگری شکست می خورد.
به همین دلیل است که من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت کرده ام.
شما بیشتر در چه مورد کنجکاو هستید؟
پیگیری کنجکاوی شما رازی است برای رسیدن به موفقیت.2. پشتکار گرانبها است

"من هوش خوبی ندارم، فقط روی مشکلات زمان زیادی می گذارم"
تمام ارزش تمبر پستی توانایی آن به چسبیدن به چیزی است تا زمانی که آن را برساند.
پس مانند تمبر پستی باشید و مسابقه ای که شروع کرده اید را به پایان برسانید.
با پشتکار می توانید بهتر به مقصد برسید.ادامه مطلب ...
نویسنده: مشاور - ۱۳۸٩/٥/۳۱

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، ترتیب تولد فرزندان در خانواده ها که همواره علت رقابت میان خواهران و برادران محسوب می شود، احتمالا بر شخصیت و هوش کودکان نیز تاثیر می گذارد.
به نقل از تای ایندین نیوز، محققان می گویند: فرزندان اول باهوش ترند، با این حال خواهران و برادران کوچکتر نمره های بهتری در مدرسه می گیرند و اجتماعی تر هستند.
در این مطالعه "تیفانی ال. فرانک" از دانشگاه "آدلفی" در "لانگ آیلند" و همکارانش 90 جفت خواهر و برادر دبیرستانی را مورد مطالعه قرار دادند.
محققان از افراد مورد مطالعه خواستند تا نمره ها و رتبه خود را در زمینه هوش، اخلاق کاری و عملکرد تحصیلی در مقایسه با خواهران و برادرانشان اعلام کنند.
همچنین محققان به منظور تایید گزارش های دانش آموزان، نمره های آزمون های تحصیلی آنها را بدست آوردند.
در این مطالعه دیده شد که فرزندان اول در ریاضی و قدرت کلامی نمره های بهتری گرفتند، اما میانگین نمرات طول سال تحصیلی خواهران و برادران کوچکتر در درسهای انگلیسی و ریاضیات بهتر بود.
در آزمایش دیگری محققان تفاوت های شخصیتی 76 جفت خواهر و برادر را در دبیرستان بررسی کردند.
در این مطالعه دیده شد که خواهر و برادر کوچکتر نسبت به خواهر و برادر بزرگتر خود اجتماعی تر، احساساتی تر و باگذشت تر است. فرزندان اول از خواهر و برادر کوچکتر خود کمال گراترند.
به گفته محققان، فرزندان اول به دلیل اینکه در برهه ای از زندگی خود تنها کانون توجه پدر و مادر خود بوده اند، نمرات بهتری در آزمون های هوش بدست می آورند.
با این وجود آنها تاکید کردند: فرزندان کوچکتر به دلیل کسب مشاوره از فرزندان اول که ناچار بوده اند بعضی موضوعات را خود حل کنند، نمره های بهتری بدست می آورند.
این یافته ها در صد و هجدهمین کنوانسیون سالانه انجمن روانشناسی آمریکا ارائه شد.
منبع:

http://www.shafanews.com/health/post-368.php

نویسنده: مشاور - ۱۳۸٩/٥/۳٠
ضعیف این گونه می باشد.سکوت....... جوابهای سربالا......پریشان خاطری........
 در این شرایط می خواهید موی سر خود را بکنید. واقعا دیگر فکری به ذهن تان نمی رسد که چه بکنید.عذر خواهی از همسر یا نامزدتان ممکن است مشکل به نظر برسد بخصوص زمانی که بر سر مسئله یا موضوعی با هم چندین بار مخالفت مرده باشیدو ممکن است در خود توان گفتن متاسفم را نبینید. هر چند هر کاری را که فکر می کردید به او می فهماند از کرده خود پشیمان هستید را انجام داده اید.این مطالب چندین روش جهت عذر خواهی مطرح شده است این به روش ها حل و فصل نمودن اختلافات و عبرت گرفتن از تجارب خواهد انجامید.
1- انتقاد را با گشاده رویی بپذیرید
در مجادله ای که هر دوی شما تصور می کنید حق با شماست و مشکل مربوط به طرف مقابل می باشد به ویژه اگر قبلا نیز مکررا بر سر موضوع فعلی بحث کرده اید, لطفا انتقاد همسر خود را با روی باز و به راحتی گوش کنید.
2- آنتراک دهید
در اوج بحث فشار خونتان بالا می رود و تپش قلبتان بالا می رود و ممکن است چیز هایی بگویید که لزوما بیان آنها منظوری ندارید . همیشه به مکانی خلوت نیاز دارید که در آن از هم جدا شده آرام گرفته و افکار خود را جمع کنید.
3- گذشته را یاد آوری نکنید
به چیزی که اکنون در حال روی دادن است توجه کنید . اتش آور معرکه شدن راهی به جایی نخواهد برد و با فراموش کردن گذشته زودتر به توافق می رسید.
4- به او بگویید که دشمن اش نیستید
اگر به آرامی در مورد موضوعی بحث می کنید و همسرتان به یکباره صدایش را بالا برده و از کوره در می رود کافی است به طرفش رفته و او را نوازش کنید دست خو را به آرامی در دستش قرار دهید تا بفهمد که این مجادله بی اهمیت است.
5- محیط دور برتان را درست کنید
محیط اطراف تاثیر مستقیمی روی احساسات ما دارد. عصبانیت یک احساس خشن است اما با مراقبت همراه با توجه محبت آمیز همیشه می توان آن را کنترل کرد.
6- مشکل ترین کلمه را به زبان بیاورید
یک عذر خواهی واقعی می تواند یکی از دشوارترین پیشنهاداتی باشد که ما ارائه می دهیم! بر خلاف تصور عموم همه افراد قادر به زبان آوردن این کلمه بوده و تا به حال هیچ کس بعد از گفتن آن غش نکرده است.
7- جمله ای دلپذیر به او بگویید
گاهی اوقات فراموش کردن حرفهای آزار دهنده کسی که دوستش دارید مشکل به نظر می رسد اما اگر چیزی قابل تعریف را با آن بیاموزید روبه رو شدن با مسائل بسیار آسان تر خواهد شد.
8- بگویید که دوستش دارید.
هنگامی که می خواهید به حالت اشتی و صلح برگردید به دوستتان بگویید که دوستش داردی. اطمینان دادن در مورد این موضوع که احساس شما نسبت به همسرتان هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد,بسیار خوب است.
9- برای عصر برنامه ریزی کنید
بعد از اینکه در خانه اوضاع آرام شد برای آزاد شدن فکرتان از مجادله برای انجام فعالیت تفریحی آماده شوید اگر همسر یا نامزادتان قبلا برای رزرو بلیط سینما یا هر چیزی اقدام می کرد این بار شما پیش قدم شوید و این کار را انجام دهید.
10- ببخشید و فراموش کنید
عذر خواهی تنها به این معناست که بگویید متاسفید بلکه باید آن اتفاق را برای همیشه فراموش کنید. در حقیقت فراموشی باعث می گردد که مسئله مورد نظر راه بازگشت و سرایت دوباره به رابطه تان را نداشته باشد
  
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار وب رایگان-سخن روز بزرگان ابزار وب رایگان-ایران تاریخ هجری شمسی ابزار وب رایگان-ساعت فلاش