رنسانس
اگر به خانه من آمدی برای من ای مهربان چراغ بیاور و یک دریچه که از آن به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم
نویسنده: مشاور - ۱۳٩٠/۳/٦

نتایج بدست آمده در دو مورد تحقیقاتی فوق، برای من شوک محسوب می شد و در حقیقت می توان گفت به نوعی تبعیض بین دو جنس پی بردم. زیرا همواره بر این باور بودم که زنان در تمامی موارد به باهوشی مردان هستند.


زنان سخت کوش تر و وظیفه شناس تر از مردان هستند در حالیکه مردان باهوشتر و مبتکرتر از زنان هستند. دکتر پاول ایروینگ (Paul Irwing)، استاد ارشد روانشناسی دانشگاه منچستر ادعا می کند : "مردان باهوش تر از زنان هستند"


"کلیه تحقیقاتی که انجام داده ام حکایت از تاثیر تفاوت جنسیت در توانایی تشخیص عمومی دارد. در میزان هوش دو جنس تا حدودی اختلاف مشاهده می شود، تعداد مردان با ضریب هوشی بالاتر 120 دو برابر زنان است، همچنین تعداد مردان با ضریب هوشی 170، سی برابر زنان مشاهده شده است."

"باور این واقعیت برای خود من نیز بسیار دشوار است، تنها نکته ای که می توانم به آن اشاره نمایم این است که برای اثبات این مدعا ما حجم انبوهی از اطلاعات گردآوری شده را در اختیار داریم."

او می افزاید : "مقاله ای که من در سال 2005 به یک روزنامه انگلیسی مربوط به روانشناسی ارائه دادم، نتیجه انجام 22 آزمایش مختلف بر روی بیست هزار دانشجو بود. در 21 آزمایش از کل 22 آزمایش انجام شده، مردان نسبت به زنان برتری هوشی داشتند. این نتیجه بسیار قابل توجه بود.

پیش از آن نیز ما از اعلام نتایج تحقیقات دیگری که در همین مورد در دانشگاه مکزیکو انجام شده بود، صرفنظر کرده بودیم، زیرا آمار بدست آمده برای دانشگاهی که در آن زنان از اهمیت ویژه ای برخوردارند، چندان خوشایند نبود.

زنان در تمام موارد به باهوشی مردان نیستند!
نتایج بدست آمده در دو مورد تحقیقاتی فوق، برای من شوک محسوب می شد و در حقیقت می توان گفت به نوعی تبعیض بین دو جنس پی بردم. زیرا همواره بر این باور بودم که زنان در تمامی موارد به باهوشی مردان هستند. اما نتایج مطالعاتم حقیقت متفاوتی را نشان می داد که با تصوراتم سازگار نبود.

همانطور که می دانیم تجربه نشان داده که معمولا دختران در مدرسه بهتر از پسرها ظاهر می شوند. آنچه مسلم است عوامل مربوط به اختلاف جنسیت در این امر دخیل هستند.

توانایی در پردازش صدای معلمان از نمونه های بارزی است که سرعت و دقت بیشتر زنان در خواندن مطالب از نتایج آن است. به دلیلی مشابه نیز دختران در انجام تکالیف و وظایف نوشتاری نسبت به پسرها برترند.

به طور کلی، زنان سخت کوش تر و وظیفه شناس تر از مردان هستند و در نتیجه وظایفشان را کاملا درست به انجام می رسانند، در حالیکه مردان مبتکرتر از زنان هستند اما کارایی لازم را ندارند.

زنان علیرغم مواجه با بی مهری های گوناگون در طول تاریخ پیشرفت های قابل توجهی از خود نشان داده اند. در این زمینه من طرفدار زنان هستم، اما آن دسته از افرادی که در مورد ضریب هوشی هیچ گونه اطلاعاتی ندارند، ادعا می کنند که نسبت به این قضیه دچار نوعی تعصب فرهنگی هستند.

نتایج کلیه آزمایشات انجام شده در ارتباط با سنجش ضریب هوشی، با هدف پرهیز از هر گونه جانبداری مغرضانه، به دقت مورد بررسی قرار گرفته اند و حتی می توان گفت در این میان بیشتر از زنان جانبداری شده است.

"هر چند زنان و مردان در جامعه باید ازشرایط و موقعیت های کاملا یکسان برخوردار باشند، اما اگر در جستجوی جامعه ای هستید که کلیه افراد آن راضی و خوشحال به نظر می رسند، بهتر است زنان و مردان را در امور مشابه و به یک نسبت به کار نگیرید. اگر این نکته در جامعه تشخیص داده شود، بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد گردید."

 قشنگ چشمک

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


ابزار وب رایگان-سخن روز بزرگان ابزار وب رایگان-ایران تاریخ هجری شمسی ابزار وب رایگان-ساعت فلاش