چه کنم همسرم به من بیشترعلاقه مند شود ؟

تکریم قرار دهید و به او یادآوری کنید که شما به خاطر این خصوصیات او احساس تفاخر، سربلندی و خوشبختی می کنید. 

*شخصیت واقعی خود را بروز دهید.

یکی از مهمترین خصلت های زنانه که مردان بسیار خواهان آن هستند و حتی آن را در انتخاب هایشان جستجو می کنند ابراز ماهیت حقیقی توسط زن است. خودتان را همان گونه که هستید نشان دهید نه کمتر، نه بیشتر. تحقیقات نشان داده است زنانی که بعد از ازدواج تغییر رویه و شخصیت می دهند به احتمال بیشتری از زندگی پایداری برخوردار نخواهند بود و بیشترین درصد آمار طلاق متعلق به آنهاست.


*استقلال و توانایی های خود را ثابت کنید.

مردان از زنانی که استقلال فکری و عملی دارند، رضایت بیشتری داشته و ذاتا از زنان وابسته و متکی بیزارند. به همان اندازه که استقلال شما، نشانی از قدرت شما برای اوست، به همان میزان عدم توانایی و وابستگی شما موجب دلسردی وی از زندگی خواهد شد. به همسرتان نشان دهید که نظرات وی برای شما ارزشمند است و شما از آنها استقبال می نمائید، و در عین حال، خود نیز توان انجام کارها را دارید، که بدین ترتیب شما توانسته اید از یک سو هم استقلال خود را به او نشان دهید و از سوی دیگر، او را متوجه ساخته اید که شما در همه شرایط خواهان نظر و اندیشه مرد زندگیتان هستید و خودرای و مستبدانه با مسائل برخورد نمی کنید.


یکی از مهمترین خصلت های زنانه که مردان بسیار خواهان آن هستند و حتی آن را در انتخاب هایشان جستجو می کنند ابراز ماهیت حقیقی توسط زن است

* علاقه و محبت خود را ابراز کنید.

به همسرتان نشان دهید که او را با تمام خوبی و بدیهایش دوست می دارید و علاقمند به خویشتن حقیقی اوئید و به زندگی با او متمایلید و علاقه مندیهای او برای شما نیز ارزشمند است. از جنبه های مثبت شخصیتی وی  بسیار سخن بگوئید و وی را به خاطر دارا بودن آن خصیصه ها  تحسین نمائید. این رفتار شما به وی اطمینان خواهد داد که شما حقیقتا او را آن گونه که هست، دوست دارید، چرا که برای مردان حتی  تصور این که همسرشان آنها را برگزیده اند تا به اهداف حتی جامعه پسند همچون تاهل،زندگی مناسب وپدر نمونه برای فرزند و ... دست یابند، ناراحت کننده و عذاب آور است.


*جداً از مقایسه او با دیگران اجتناب کنید.

بسیاری از زنان تقاضاها و چشم و هم چشمی ها و حسادت خود را با برخوردها و داشته های دیگران بیان می کنند. شوهر دوستم برای تولدش، فلان چیز را خریده است و یا شوهر خواهرم چنین و چنان می کند اما تو چی؟ بعد این همه سال ...

مقایسه و انتقاد همچون ویروس به بدنه زندگی شما آسیب وارد می کنند و به مرور زمان و به طور تدریجی زندگی تان را به تباهی می کشاند. این دو مولفه دشمن صمیمیت است و مردان بسیار حساس به آنها.


*هیچ گاه اقتدار و قدرت او را خدشه دار نکنید.

غرور مرد، همچون قوت روزانه برایش ارزشمند است و هرگز در بدترین شرایط نیز حاضر به شکستن آن نیست و اگر شما برای مقابله با مشکلاتتان این صفت را تهدید نمائید بدانید با دستان خود تیشه بر ریشه زندگی خود زده اید و مردانگی او را زیر سوال برده اید و باعث فرو ریختن اقتدار مردتان شده اید. با بیان جملاتی همچون: تو بی لیاقتی و بی عرضه، نمی تونی و...   شما بایستی فاتحه صمیمیت و عشقتان را بخوانید.

*نقش بازی نکنید.

اعتماد و صداقت خود را به او نشان دهید و هرگز سعی نکنید برای جلب توجه همسرتان برایش نقش بازی کنید، چرا که مردان به تمامی ترفندهایی که زنان برای رفع حاجات خود بدانها دستاویز می شوند، آگاهند. لذا برای جلوگیری از شک و تردیدهای او به صداقتان و ترس آنان از متعهد شدن به گفتگوهای شما و اجتناب از پذیرش برچسب دسیسه گری بهتر است رک و راست و بدون هیچ اغواگری نیازها و خواسته های خود را بیان کنید.


*توانایی ها یی همسرتان را تایید کنید.

مردان نیاز شدیدی به تایید شدن دارند . او را صاحب برترین و بهترین توانایی ها بدانید و او را شایسته ترین شوهر معرفی کنید، مردان با تایید شدن، عشق و صمیمیت بیشتری را ابراز خواهند نمود.


*مردان از شنیدن نصیحت و پند و اندرز متنفرند.

با نصیحت نکردن،زندگیتان را گرمتر و عاشقانه کنید.مردان بنا بر طبیعتشان بسیار متمایلند خود به تنهایی مشکلاتشان را حل کنند. در صورت تمایل و درخواست کمک از سوی شما به یاریش بشتابید در غیر این صورت تقلا نکنید و بالاجبار وی را وادار به مشاوره با خود نکنید.*همسرتان را یاریگر خود در مواقع بروز مشکلات بدانید و او را حلال مشکلات خود .

مشکلتان را به او بگوئید و از او بخواهید به شما  کمک کند  تا آن را حل کنید. این رفتار شما باعث خواهد شد که او به خود اعتماد بیشتری نمائید و به اقتدار و نقش مهم خود در زندگی شما ببالد و احساس مسئولیت نماید.

*با سبک وشیوه زندگی مرد سازگاری کنید.

اگر مردی احساس کند همسرش قصد بر آن دارد که تغییر و تحول اساسی در زندگیش بدهد، احساس نگرانی خواهد نمود و بی تردید جبهه گیری خواهد کرد و مقاومت وی حتی در برابر خواسته های منطقی وی با شدت بیشتری تظاهر می یابد. بدین ترتیب بهتر است به همسرتان نشان دهید که به هیچ وجه قصد تغییر دادن در سبک زندگی و شخصیت وی را ندارید و متمایلید با سبک زندگی طراحی شده و پذیرفته شده فی مابین خود سازش و سازگاری کنید.


*به آراستگی ظاهر خود اهمیت داده و توجه کنید.

متاسفانه بسیاری از زنان، پس از گذشت مدت زمانی از ازدواج، به آراستگی و زیبایی  خود کمترین توجه را می کنند و حتی گاهی بی تفاوت از کنار آن می گذرند و آراستگی خود را منحصر به مهمانی می کنند و ...

برای بسیاری از مردان تحمل این وضعیت دردناک است و حتی  زمینه ای برای مشاجره و در موارد حادتر شکستن عهد زناشوئی و خیانت به زندگی. به خودتان برسید، پوشش خود را مرتب کنید، عطر و ادکلن بزنید و...

 نمی گوئیم که خود را عروسک وار در برابر چشمان همسرتان بیارآئید، بلکه سعی کنید لباسی برتن کنید و یا آرایشی بر چهره داشته باشید  که بیانگر برترین صفات شما و برازندگی و زیبایی بیشتر شما در نگاه همسرتان باشد.

 

/ 1 نظر / 51 بازدید
مهدیه

با سلام. مطلب مفیدی بود! [لبخند] البته آدم ها بسیار متفاوتند و یکی از کارهایی که لازم خانم ها انجام بدهند این است که سعی کنند ویژگی های شخصیتی پنهان همسرشون رو شناسایی کنند تا بتوانند بر اساس اونها رفتارهای مناسبی انجام بدهند. مطلب دیگه ای که به ذهن من میرسه صداقته! صداقت در همه چیز: در باور اینکه همسرمون رو دوست داریم و او برای ما همه چیز است - در ابراز احساساتمون به همسر (اگر به او می گوییم به تو افتخار می کنم صادقانه و قطعی باشد نه برای جلب رضایت و محبت وی) و خلاصه حتی در نگاه کردن هم صادق باشیم با خودمان و با همسرمان! [گل] و در آخر هم این جمله "چرا که مردان به تمامی ترفندهایی که زنان برای رفع حاجات خود بدانها دستاویز می شوند، آگاهند" در قسمت "نقش بازی نکنید" جمله درستی نیست! مردان هرگز نمی تونند از مکر زنان فرار کنند [نیشخند][عینک]