فرزندان اول باهوش ترند

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، ترتیب تولد فرزندان در خانواده ها که همواره علت رقابت میان خواهران و برادران محسوب می شود، احتمالا بر شخصیت و هوش کودکان نیز تاثیر می گذارد.
به نقل از تای ایندین نیوز، محققان می گویند: فرزندان اول باهوش ترند، با این حال خواهران و برادران کوچکتر نمره های بهتری در مدرسه می گیرند و اجتماعی تر هستند.
در این مطالعه "تیفانی ال. فرانک" از دانشگاه "آدلفی" در "لانگ آیلند" و همکارانش 90 جفت خواهر و برادر دبیرستانی را مورد مطالعه قرار دادند.
محققان از افراد مورد مطالعه خواستند تا نمره ها و رتبه خود را در زمینه هوش، اخلاق کاری و عملکرد تحصیلی در مقایسه با خواهران و برادرانشان اعلام کنند.
همچنین محققان به منظور تایید گزارش های دانش آموزان، نمره های آزمون های تحصیلی آنها را بدست آوردند.
در این مطالعه دیده شد که فرزندان اول در ریاضی و قدرت کلامی نمره های بهتری گرفتند، اما میانگین نمرات طول سال تحصیلی خواهران و برادران کوچکتر در درسهای انگلیسی و ریاضیات بهتر بود.
در آزمایش دیگری محققان تفاوت های شخصیتی 76 جفت خواهر و برادر را در دبیرستان بررسی کردند.
در این مطالعه دیده شد که خواهر و برادر کوچکتر نسبت به خواهر و برادر بزرگتر خود اجتماعی تر، احساساتی تر و باگذشت تر است. فرزندان اول از خواهر و برادر کوچکتر خود کمال گراترند.
به گفته محققان، فرزندان اول به دلیل اینکه در برهه ای از زندگی خود تنها کانون توجه پدر و مادر خود بوده اند، نمرات بهتری در آزمون های هوش بدست می آورند.
با این وجود آنها تاکید کردند: فرزندان کوچکتر به دلیل کسب مشاوره از فرزندان اول که ناچار بوده اند بعضی موضوعات را خود حل کنند، نمره های بهتری بدست می آورند.
این یافته ها در صد و هجدهمین کنوانسیون سالانه انجمن روانشناسی آمریکا ارائه شد.
منبع:

http://www.shafanews.com/health/post-368.php

/ 1 نظر / 16 بازدید
محمود علیزاده

سلام خيلي ممنونم بابت اين كه به وبلاگم سر زدين.واقعا خوشحال شدم. در رابطه با سوالتون بايد اينو يگم كه زماني كه بر روي ارسال مطلب جديد كليك ميكنيد.ويرايشگر متني مياد كه ميتونيد.اون قسمت اول متنتونو كه تو صفحه ي اصلي نمايان ميشه بذاريد.ولي براي لينك دادن به صفحه ي ديگه اي با نام ادامه مطلب است.در پايين اون ويرايشگر متن.قسمتي با نام كلمات كليدي وجود داره و در پايين كلمات كليدي يك لينك وجود داره با نام درج ادامه مطلب.وقتي روي اون كليك ميكنيد.يك ويرايشگر متن جديد باز ميشه كه ميتونيد ادامه مطلبتون رو داخل اون بنويسيد و در پايان با كليك كردن بر وي انتشار ميتونيد مطلبتون رو توي وبلاگ به نمايش بذاريد. ممنونم[لبخند]